przeprogramowani.pl

To zależy - szczera odpowiedź na pytanie do programisty | Przeprogramowany vLog v0.0.46 cover image
VIDEO

To zależy - szczera odpowiedź na pytanie do programisty | Przeprogramowany vLog v0.0.46

"To zależy" to najbardziej szczera z wszystkich odpowiedzi na pytania związane z programowaniem. Dzisiaj powiem ci, dlaczego nie mam problemu z odpowiadaniem na pytania naszej społeczności w taki właśnie sposób.

Pracuj zespołowo - Osiągaj więcej! | Przeprogramowany vLog v0.0.43 cover image
VIDEO

Pracuj zespołowo - Osiągaj więcej! | Przeprogramowany vLog v0.0.43

"10x developer" to hipotetyczny model programisty, który jest w stanie regularnie dostarczać więcej i szybciej niż inni. Rzeczywistość pokazuje jednak, że o ile takie losowe wybuchy ogromnej produktywności mają miejsce, to zazwyczaj zaraz po nich pojawia się potrzeba odpoczynku (również zdecydowanie dłuższa, niż u innych). Dzisiaj opowiem wam o zdecydowanie zdrowszym sposobie na poprawienie osiąganych rezultatów, a mianowicie o pracy zespołowej.

Projekty po godzinach - szansa czy pułapka? cover image
Felieton

Projekty po godzinach - szansa czy pułapka?

Zawód programisty jest jednym z tych, który daje możliwość realizowania dodatkowych zleceń i projektów po godzinach. Sam wielokrotnie realizowałem i dalej realizuję projekty w ramach mojego wolnego czasu.

  • Adam Gospodarczyk
    adam-gospodarczyk
5 min czytania
Startuj jako full-stack. Kieruj się w stronę specjalizacji. cover image
Felieton

Startuj jako full-stack. Kieruj się w stronę specjalizacji.

Jedną z bardziej popularnych dyskusji wokół kariery programisty jest ta o stawianiu na specjalizację lub pracę jako full-stack developer. Jedni cenią sobie bycie “złotą rączką”, która będzie pracować ze wszystkim niezależnie od technologii czy warstwy aplikacji, natomiast inni stawiają na specjalizację, bo pomaga im to czuć się bardziej określonymi i lepiej rozumieć swój wkład w pracę zespołu.

  • Przemek Smyrdek
    przemek-smyrdek
7 min czytania