przeprogramowani.pl

Skuteczna komunikacja. Na co zwrócić uwagę? (jako programista) cover image
VIDEO

Skuteczna komunikacja. Na co zwrócić uwagę? (jako programista)

W 2020r. wiemy już na pewno, że w pracy programisty skuteczna komunikacja to narzędzie niemal tak potężne, jak wytwarzanie oprogramowania. Dzisiaj, aby lepiej rozumieć temat komunikowania się i niejako wprowadzić was w świat umiejętności miękkich, opowiadam o perspektywie nadawcy, odbiorcy oraz o samej formie przekazywanej wiadomości.

Kim jest Product Engineer i co robić aby nim zostać? | Przeprogramowany vlog v0.0.51 cover image
VIDEO

Kim jest Product Engineer i co robić aby nim zostać? | Przeprogramowany vlog v0.0.51

Kim jest Product Engineer? Takim mianem zaczęto określać programistów, którzy ponad nowinki techniczne i architekturę stawiają rzeczywisty wpływ na budowany produkt oraz chęć dowiezienia jak największej wartości dla użytkownika końcowego. Zamiast ślepego ściągania zadań z Jiry - mnóstwo pytań. Zamiast oznaczania jako "Done" - ciągła iteracja. Zamiast przybijania piątek między sobą - wywiad w terenie z użytkownikami produktu. Dzisiaj dowiesz się co zrobić, aby i ciebie zaczęto określać w ten właśnie sposób 💪

Pracuj zespołowo - Osiągaj więcej! | Przeprogramowany vLog v0.0.43 cover image
VIDEO

Pracuj zespołowo - Osiągaj więcej! | Przeprogramowany vLog v0.0.43

"10x developer" to hipotetyczny model programisty, który jest w stanie regularnie dostarczać więcej i szybciej niż inni. Rzeczywistość pokazuje jednak, że o ile takie losowe wybuchy ogromnej produktywności mają miejsce, to zazwyczaj zaraz po nich pojawia się potrzeba odpoczynku (również zdecydowanie dłuższa, niż u innych). Dzisiaj opowiem wam o zdecydowanie zdrowszym sposobie na poprawienie osiąganych rezultatów, a mianowicie o pracy zespołowej.

Projekty po godzinach - szansa czy pułapka? cover image
Felieton

Projekty po godzinach - szansa czy pułapka?

Zawód programisty jest jednym z tych, który daje możliwość realizowania dodatkowych zleceń i projektów po godzinach. Sam wielokrotnie realizowałem i dalej realizuję projekty w ramach mojego wolnego czasu.

  • Adam Gospodarczyk
    adam-gospodarczyk
5 min czytania
Startuj jako full-stack. Kieruj się w stronę specjalizacji. cover image
Felieton

Startuj jako full-stack. Kieruj się w stronę specjalizacji.

Jedną z bardziej popularnych dyskusji wokół kariery programisty jest ta o stawianiu na specjalizację lub pracę jako full-stack developer. Jedni cenią sobie bycie “złotą rączką”, która będzie pracować ze wszystkim niezależnie od technologii czy warstwy aplikacji, natomiast inni stawiają na specjalizację, bo pomaga im to czuć się bardziej określonymi i lepiej rozumieć swój wkład w pracę zespołu.

  • Przemek Smyrdek
    przemek-smyrdek
7 min czytania