przeprogramowani.pl

Czy to KONIEC ANGULARA? - Plany wydawnicze | Zmiany w zespole | Publiczna roadmapa cover image
VIDEO

Czy to KONIEC ANGULARA? - Plany wydawnicze | Zmiany w zespole | Publiczna roadmapa

W ostatnim czasie o Angularze znowu zrobiło się głośno. Niestety, tym razem powodem nie były nowe funkcjonalności, premiera nowej wersji albo radykalnie inna odsłona tego frameworka, a kryzysy które od dłuższego czasu trawiły Core Team tego właśnie narzędzia. W dzisiejszym filmie przybliżamy ci obecną sytuację w tym właśnie ekosystemie oraz zastanawiamy się, czy jest jeszcze nadzieja...

Zrozum event bubbling i event capturing | Przeprogramowani ft. code v0.0.26 cover image
VIDEO

Zrozum event bubbling i event capturing | Przeprogramowani ft. code v0.0.26

Event bubbling oraz event capturing to pojęcia, na temat których znajdziesz w sieci całkiem sporo materiałów. Problem jednak w tym, że materiały te to bardzo często statyczne teksty, które nie mogą do końca przekazać dynamicznego charakteru strony internetowej i tego jak właściwie wygląda faktyczna praca ze zdarzeniami. Aby ułatwić ci zrozumienie capturingu i bubblingu postanowiłem więc przedstawić ci mój własny sposób na podejrzenie tego, jak to wszystko działa w praktyce - zobacz, jak zdarzenie podróżuje po działającej stronie, i zrozum bubbling i capturing w zaledwie kilkanaście minut!

Projekty poboczne programisty - od narzekania do okazji | Przeprogramowany vLog v0.0.39 cover image
VIDEO

Projekty poboczne programisty - od narzekania do okazji | Przeprogramowany vLog v0.0.39

Co jakiś czas dostajemy od was kolejne pytania związane z tym jak podchodzić do tematyki projektów pobocznych. Czy projekt w technologii X to dobry pomysł? Czy projekt z wykorzystaniem frameworka Y pomoże ci zostać lepszym programistą? Czy projekt z kursu Z to dobra okazja do nabycia nowych umiejętności? Dzisiaj opowiem ci o moim doświadczeniu związanym z projektem pobocznym który dał mi tak dużo, jak żaden inny realizowany wcześniej.

Jak zmieni się JavaScript - przyglądamy się nadchodzącym nowościom cover image
Felieton

Jak zmieni się JavaScript - przyglądamy się nadchodzącym nowościom

Zobacz jak w nadchodzących miesiącach zmieni się język JavaScript. Dzięki procesowi TC39 zmiany są bardziej transparentne a społeczność może się lepiej przygotować na ich nadejście.

  • Przemek Smyrdek
    przemek-smyrdek
7 min czytania
Czym jest Stencil i jak wykorzystać Web Components | Przeprogramowani ft. code v0.0.15 cover image
VIDEO

Czym jest Stencil i jak wykorzystać Web Components | Przeprogramowani ft. code v0.0.15

Stencil to narzędzie dzięki któremu w łatwy sposób jesteśmy w stanie budować nowe Custom Elementy i współdzielić je pomiędzy aplikacjami tworzonymi w zupełnie różnych technologiach. W środku znajdziemy TypeScript, JSX i wiele więcej. W skrócie - mnóstwo punktów składających się na niesamowity Developer Experience oraz na wysoką jakość tworzonych rozwiązań. Dzisiaj chciałbym ci pokazać jeden z wielu przykładów na wykorzystanie tej technologii oraz przedstawić zalety które wyróżniają ją spośród "konkurencji". Kto wie, może twój kolejny projekt będzie oparty właśnie na Stencilu?